Team Category: Rząd 2

Natalia Lisowska

Prawnik, senior associate

Natalia Lisowska

Aplikantka radcowska Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Studiowała również na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Lublanie. Kilkukrotna stypendystka Stypendium Rektora dla najlepszych studentów.

_______
Specjalizacje

Specjalizuje i praktykuje w szczególności w zakresie:

prawa korporacyjnego;

prawa umów;

prawa gospodarczego;

prawa własności intelektualnej;

cywilnych sporów sądowych.

_______
Doświadczenie

Posiada doświadczenie w sporach sądowych z zakresu prawa cywilnego oraz gospodarczego. Uczestniczyła w prowadzeniu złożonych spraw sądowych na wszystkich etapach postępowania – od fazy przedsądowej do postępowania egzekucyjnego. W ramach swojej praktyki zawodowej zajmowała się również kompleksową obsługą prawną przedsiębiorców, w tym zarówno podmiotów polskich jak i zagranicznych. Uczestniczyła w licznych procesach negocjacji kontraktów handlowych ze szczególnym uwzględnieniem umów związanych z przeniesieniem praw autorskich oraz umów licencyjnych.

Doświadczenie zdobywała również jako prawnik in-house w spółce notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych. Przygotowywała oraz weryfikowała liczne dokumenty korporacyjne, wewnętrzne akty zakładowe, w tym regulaminy i polityki. Brała także udział w badaniach due diligence spółek handlowych oraz w przeprowadzaniu audytów prawnych nieruchomości.

Wiktoria Grzywna

Prawnik, senior associate

Wiktoria Grzywna

Aplikantka radcowska Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie, absolwentka Instytutu Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Kilkukrotna stypendystka Stypendium Rektora dla najlepszych studentów na podstawie wyróżniających się wyników w nauce.

_______
Specjalizacje

Specjalizuje i praktykuje w szczególności w zakresie:

prawa usług płatniczych (w tym PSD2 i PSD3);

prawa nowych technologii;

regulacji dotyczących rynku finansowego, w tym w szczególności sektora FinTech;

regulacji dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu;

prawa własności intelektualnej;

prawa konsumenckiego, w tym obszaru e-commerce;

prawa ochrony danych osobowych.

_______
Doświadczenie

Posiada bogate doświadczenie w doradztwie na rzecz dużych podmiotów gospodarczych, w szczególności banków i instytucji płatniczych. Brała udział w licznych postępowaniach licencyjnych zarówno przed polskimi, jak i przed zagranicznymi organami nadzoru rynku finansowego. Od lat związana jest w szczególności z sektorem FinTech oraz sektorem e-commerce.

W swojej praktyce zawodowej wielokrotnie wspierała przedsiębiorców w zakresie doradztwa regulacyjnego oraz z obszaru compliance. Uczestniczyła we wdrażaniu i przeprowadzaniu audytów dokumentacji wewnętrznej celem dostosowywania działalności klientów do wymogów wynikających z regulacji sektorowych, w tym z zakresu AML, zarządzania incydentami, zarządzania ryzykiem czy kontroli wewnętrznej.

Jej zainteresowania i praktyka zawodowa koncentruje się również na zagadnieniach z obszaru prawa własności intelektualnej, w szczególności w zakresie postępowań przed Urzędem Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej.

Jest autorką publikacji naukowych z zakresu RODO, AML oraz prawa rynku finansowego.

Karolina Palka-Stolorz

Adwokat

Karolina Palka-Stolorz

Adwokat, członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie od 2019 roku, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, doktorantka w Katedrze Prawa Karnego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

_______
Specjalizacje

Zajmuje się tylko i wyłącznie prawem karnym.

Jest autorką kilkudziesięciu publikacji naukowych obejmujących prawo karne materialne, proces karny, prawa człowieka oraz prawo karne gospodarcze. Brała udział w wielu konferencjach naukowych o tej tematyce, na terenie Polski, jak i poza granicami kraju.

_______
Doświadczenie

Posiada wieloletnie doświadczenie w szerokim spectrum spraw karnych prowadzonych w różnych rodzajach czynów zabronionych, w tym w sprawach skomplikowanych, jak między innymi zorganizowanych grup i związków przestępczych, przestępstw gospodarczych czy z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Sporządzała pisma z każdego zakresu postępowania, tj. przygotowawczego, sądowego (przez pierwszą i drugą instancją), nadzwyczajnego (kasacje) oraz wykonawcze.

Posługuje się biegle językiem słowackim. Posiada certyfikat językowy wydany przez Słowacką Akademię Nauk. Ukończyła Szkołę Prawa Słowackiego organizowaną przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie oraz Uniwersytet Komeńskiego w Bratysławie.

Z uwagi na charakter prowadzonej działalności, a to w obszarze prawa karnego, pozostaje do dyspozycji klientów Kancelarii o niestandardowych porach, w tym w nocy oraz w weekendy.